Doskonała jakość

tylko pierwszy gatunek

Trwałość domu jest zależna od jakości zastosowanych materiałów, właściwego rozplanowania, optymalnej konstrukcji i na końcu oczywiście solidności wykonania. Realizując nasze Osiedle postanowiliśmy zerwać z częstą praktyką w której domy „pod sprzedaż” planuje i buduje się tanio, z byle czego i byle jak. Dopracowaliśmy wszystkie elementy projektu oraz wykonania, także i te, których nabywca nie będzie mógł zobaczyć i których ważności bywa nieświadomy. Jakość postrzegamy jako cechę która bardzo wpływa na koszty etapu wykończenia a później utrzymania domu. Inwestycja w nią jest najroztropniej poczynionym wydatkiem, który w ciągu długich lat użytkowania domu zwróci się po wielokroć.

Posadowienie w gruncie

Godzi się zacząć od starannie wykonanych fundamentów, szalowanych na chudym betonie a nie wylewanych do wydrążonej ziemi. Wykonanych z solidnym zbrojeniem gdzie każdy element jest odpowiednio usytuowany i zdystansowany. Mur fundamentowy wykonany z bloczków betonowych jest zaizolowany przeciwwilgociowo pionowo i poziomo po obydwu stronach. Został on ocieplony od zewnątrz specjalnym styropianem o grubości 20 cm aby do minimum wyeliminować straty ciepła do gruntu. Pomiędzy domami usytuowanymi na wzniesieniu znalazł się gruby, zbrojony mur oporowy aby nie dochodziło do osuwania gruntu pomiędzy sąsiednimi posesjami.

Ściany

Ściany parteru i piętra wykonane są z ceramicznych pustaków Porotherm, łączonych na klej a nie na zaprawę, co wymaga znacznie większej dokładności ułożenia i eliminuje mostki termiczne, którymi jest zaprawa pomiędzy pustakami. Domy posiadają trzy kondygnację a pomiędzy nimi stropy żelbetowe, co rzadko spotkać można przy domach z więźbą dachową z uwagi na wysokie koszty takiego rozwiązania. W zamian za to dom jest konstrukcyjnie sztywniejszy, cieplejszy i szczelniejszy zaś użytkownik oszczędza pieniądze nie wydając ich na wykonanie poddasza w drogich i z czasem zawsze pękających sufitach podwieszanych z karton-gipsu. Przestrzeń nad ostatnim stropem (domy z I etapu osiedla) stanowi strych który można wykorzystać jako pomieszczenie na urządzenia techniczne lub dodatkową przestrzeń magazynową. Starannie wylany na płytach szalunkowych strop betonowy można pozostawić nieotynkowanym i wykorzystać do intrygującej aranżacji wnętrza. Przestrzeń garażowo-piwniczną w domach z II etapu wykorzystać można na warsztat czy pokój rekreacyjny

Izolacja ścian i połaci dachowej. Balkony

Ściany są ocieplone styropianem o grubości 20 cm a strych wełną mineralną o grubości 30 cm. Zabudowa strychu (I etap) jest wykonana w bardzo solidnej i estetycznej obudowie z płyty OSB i może z powodzeniem być docelową formą wykończenia tego pomieszczenia. Poza niespotykaną jakością jest to kolejny element obniżający koszty wykończenia domu. Do połączenia balkonu ze stropem zastosowaliśmy innowacyjną technologię – Isokorb, zapobiegająca przenikaniu chłodu do wnętrza. Elementem któremu poświęciliśmy szczególną uwagę jest izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa balkonów i tarasów, którą wykonaliśmy z najlepszych dostępnych materiałów przy zachowaniu surowego reżimu technologicznego. Niezależnie od tego zdecydowaliśmy się zastosować jako okładzinę wielkogabarytowe płyty kamienne płomieniowane z granitu strzegomskiego o grubości 3 cm. aby zredukować do minimum wszelkie miejsca wrażliwe na przenikanie wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka wystąpienia odspojenia okładziny będącego powszechną zmorą użytkowników tarasów wykończonych płytkami mrozoodpornymi. Wykonaliśmy również często ignorowaną przez budowlańców izolację dźwiękową pomiędzy segmentami w postaci odpowiedniej dylatacji ze starannie umieszczoną w niej wełną wygłuszającą.

Stolarka drzwiowa i okienna. Wrota garażowe

Kolejny klucz do jakości to stolarka drzwiowa i okienna. Okna firmy Oknoplus , drzwi ŁiK i wrota garażowe Krispol (zastosowane w I etapie, w II etapie te same lub inne o tych samych parametrach) to produkty z najwyższej półki, wyjątkowo ciepłe i precyzyjnie wykonane. W oknach szyby trójkomorowe i wzmocnione profile z dodatkową izolacją cieplną. Między szybami ciepła ramka w kolorze stolarki, całkowicie ukryte zawiasy okienne i czujniki do instalacji alarmowej. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie – szyby narażone na uderzania lub kontakt z małymi dziećmi są szybami wzmocnionymi. Drzwi posiadają estetyczną szybę zespoloną, doświetlająca wiatrołap oraz solidny zamek i okucie. Drzwi, okna i wrota garażowe spełniają wyśrubowane kryteria izolacyjności. Dodatkowo przestrzeń pod progiem drzwi i okien została wypełniona poszerzeniem ze specjalnego profilu z tworzywa PCV. Jest to rzadko spotykane w praktyce developerskiej rozwiązanie eliminujące wychłodzenie tych rejonów.

Dach

Jakość nie doznaje kompromisu również na dachu pokrytym ceramiczną dachówką Allegra 9 firmy Wienerberger i solidnymi rynnami stalowymi Galeco. Niezwykle starannie wykonane zostały stropy i attyki nad wykuszami zapewniające odpowiednią izolację termiczną oraz odprowadzenie wody. Na dach prowadzą dwa okna połaciowe renomowanej firmy Fakro jednocześnie zapewniając właściwe doświetlenie strychu. Przewody kominowe spalinowe wykonane zostały z izolowanych kształtek systemowych przygotowanych do współpracy z gazowymi piecami kondensacyjnymi. Kominy zakończono trwałymi czapkami ozdabiając je ciekawym detalem. Przewody wentylacyjne także są wykonane z kształtek systemowych a ich ujścia zakończyliśmy estetycznymi kominkami dachowymi. W przypadku umiejscowienia na kominach przewody zamknięte zostały kratkami w kolorze tła.

Tynki. Ogrodzenia

Nasza jakość manifestuje się oczywiście i w tych elementach, które każdy łatwo potrafi dostrzec. Dokładnie wykonany tynk silikonowy w systemie KABE to materiał w najwyższej klasie dostępnej na rynku. W strefie przyziemnej zastosowano trwałą izolację przeciwwilgociową aby dom pozostawał zawsze suchy i zdrowy. Niepowtarzalny efekt na elewacji tworzy szlachetna płytka z ręcznie formowanego klinkieru licowana na odpowiednio wzmocnionej powierzchni ocieplenia. Okna zdobią parapety wykonane z grubej i estetycznie wyoblonej blachy, osadzonej w specjalnych profilach odprowadzających wodę, zamontowanych we wnękach okiennych. Wyjątkowo prezentują się urządzenia domofonowe zintegrowane ze skrzynkami na listy wyprodukowane z trwałego i estetycznego aluminium. W celu nawiązania do wyjątkowej estetyki budynków i lepszego zaznaczenia przestrzeni prywatnej każdego domu, zdecydowaliśmy się wykonać ogrodzenie murowane przykryte czapką oraz ozdobione przęsłami i furtkami firmy Wiśniowski, które są produktem najwyższej próby, który przez lata będzie cieszyć oko zarówno mieszkańców osiedla jak i osób z zewnątrz.

Zagospodarowanie terenu

Wyjątkowy efekt ładu i harmonii zapewnia wewnętrzna ulica osiedlowa skomunikowana ze spójnymi kolorystycznie podjazdami i otoczeniem poszczególnych domów. Wymagający nabywca z pewnością doceni dobór materiałów jak i ich jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę na solidne i stabilne schody wykonane z monolitycznych bloków o przyczepnej nawierzchni. Droga zapewnia sprawną komunikację a elementy nasadzeń roślinnych na specjalnie zaplanowanych półwyspach oraz urokliwe rondo na środku osiedla poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców i zapobiegają rozwijaniu nadmiernej prędkości przez pojazdy. Warto również zwrócić uwagę na elementy techniczne, które w sposób precyzyjny i przemyślany zostały osadzone w ogrodzeniu tak, aby przy zachowaniu estetyki dawać możność odczytu stanu liczników prądowych i gazowych od strony ulicy, bez potrzeby dostępu do posesji.