Informacje o domach

Zrealizowany już I etap osiedla składa się z 24 domów jednorodzinnych zgrupowanych w pięciu szeregach wzdłuż nowowytyczonej drogi wewnętrznej (ul. Wielkopolska). Zaprojektowane zostały dwa typy budynków:

  • TYP A: o powierzchni użytkowej ok. 163 m² (20 budynków)
  • TYP B: o powierzchni użytkowej ok. 245 m² (4 budynki – B1, C1, D1, E1)

Wydzielone działki mają powierzchnie od 210 m² (dla budynków wewnątrz szeregu) do 744 m² budynki usytuowane skrajnie). Orientacja budynków: wschód-zachód.
Standardowo domy oferowane są w stanie surowym zamkniętym. Domy A3, C2 oraz E3 wykończone zostały do tzw. stanu deweloperskiego*.

 


Etap II osiedla obejmuje budowę 9 domów zgrupowanych w trzech szeregach (każdy szereg ma charakter wydzielonej, zamkniętej przestrzeni z bramą wjazdową i furtką z domofonem) przy ul. Wielkopolskiej. Zaprojektowano dwa typy budynków.

  • TYP C: o powierzchni użytkowej ok 202 m²
    (6 budynków) z narożnymi działkami o powierzchni od 392 m² do 458 m².
  • TYP D: o powierzchni użytkowej ok 185 m²
    (3 budynki) z działkami o powierzchni od 228 m² do 244 m².

Orientacja budynków: północ-południe.
Standardowo domy oferowane są w tzw. stanie deweloperski*.
Szczegółowa informacja o zakresie prac, użytych materiałach i parametrach technicznych znajduje się poniżej – Wyciąg ze specyfikacji technicznej inwestycji.

* wykończenie domu w stanie deweloperskim obejmuje: instalacje elektryczne (bez urządzeń), okablowanie TV, okablowanie alarmowe, sieć komputerowa, sieć audio w pokoju dziennym, instalację wodno-kanalizacyjną (bez białego montażu), instalacje podłogową CO wraz z piecem kondensacyjnym, dwufunkcyjnym i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, tynki gipsowe, posadzki betonowe.

Forma budynków jest klasyczna, cechuje ją prostota i umiar. Dwuspadowy dach z wysuniętymi wykuszami o dużych oknach w połączeniu z użytymi materiałami wykończeniowymi i kolorystyką, tworzą spójną, niebanalną całość. Dodatkowo uporządkowane otoczenie budynków, zagospodarowanie całego terenu łącznie z drogą wewnętrzną i oświetleniem oraz otaczającą roślinnością nadają całości odczucie harmonii i spokoju.
Budynki zaprojektowano i wykonano w standardzie budynku energooszczędnego na podstawie wytycznych zawartych w Programie Priorytetowym NFOŚiGW dla budynków energooszczędnych.

Chcesz zdobyć więcej informacji na temat materiałów, technologi i zastosowanych rozwiązań, zapraszamy do przestudiowania pełnego opisu osiedla.